25 Haziran 2013 Salı

ULRİC DE VARENS ACTİON


Ulric De Varens Action
Koku çıkış yılı: 2009
Koku içeriği: bergamot,bitter portakal pembe biber
Yasemin,paçuli,sedir
Vetiver,tik ağacı,sedir

Kokumuz odunsu baharatlı olarak sınıflandırılmış udv formen serisinin deneyip burada yorum yazdığım kokularının içinde en beğendiğim olanı çoğu yorumcunun da benzettiği gibi tere de hermes,i andıran kokusuyla  hermes kadar kaliteli olmasa da terre de hermes,ini gündelik  kullanmaya kıyamayan parfümseverlerin gün içinde birkaç kez tazelemek sorun olmazsa fısır fısır kullanabilecekleri  biraz ucuz ve sanki sulandırılmış ,hafifletilmiş versiyonu gibi …detaylara gelirsek..

Açılışında fazla yoğun ve rahatsız edici olmadan tatlımsı turunç (bergamot.tatlı portakal) notaları algılanıyor hafif biber ve derinlerden çiçeksi (yasemin) tonlarıda destek veriyor kısa süren bu açılışın ardından pek fazla değişim göstermeden turunç , biber ve ahşap notalarının da destek vermesiyle koku kaybolana kadar değişim göstermeden devam ediyor en dip notalarda çok azalan turunç vetiver ahşap karışımı tonlarla son buluyor  ..özetle..

Turunç + biber,ahşap ana ve baskın karakterli baştan sona aynı kokan değişken karakterli olmayan tekdüze bir koku ..ancak  sentetikliğin fazla hissedilmediği rahatsızlık vermeyen  koku güzelliği bakımından fena olmayan genel beğeniye uyacak bir parfüm.. benim denediğim diğer udv kokularının içinde en beğendiğim olan  ve karşı cinsten olumlu tepkiler alan kokuyu ,ısrarla olmasada terre de hermes in kokusunu beğenen arkadaşlar hesaplı fiyatını da göz önünde bulundurarak ılık havalarda kullanmak üzere  deneyebilirler .

Kokunun fark edilirliği ve kalıcılığı ortalamanın az altı.

14 yorum:

 1. bu parfümü edinebileceğimiz site var mıdır?

  YanıtlaSil
 2. ülkemizde watson ve gratis mağazalarında satılıyor

  YanıtlaSil
 3. Chanel egoiste ve bleu yorumunuzuda görmek isteriz elinizde varsa

  YanıtlaSil
 4. Merhaba hakan bey sizden koleksiyonunuz içerisindeki genç birisine uyacak parfümlerinizi söylemenizi rica ediyorum.şimdiden merakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 5. merhaba..genç birisine uyacak parfüm o kadar çok varki ben sizin kişisel zevkinizi tercihinizi bilemem en iyisi yorumladığım parfümlerin arasından tarzınıza uyanı kendiniz seçmeniz..
  saygılar.

  YanıtlaSil
 6. Haklısınız aslında ben ön planda olarak Romeo gigli Azzaro Chrome sport paul smith story Gucci envy YSL Body kouros parfümlerini gördüm. Ama seçenekleri daraltmak için sizin koleksiyonunuz içerisindeki mevcut olanların gençlere uygun, ağır kaçmayan parfümleri sordum koleksiyonunuz da gençlere uyan belli başlı parfümler hatta en beyendiklerinizi merak içerisinde bekliyorum.

  YanıtlaSil
 7. bahsettiğiniz gibi romeo gigli,azzaro chrome sport,PS Story benim beğendiğim ve genç arkadaşlara uyabilecek kokulardır ılık hava kullanımına daha uygundur envy ve body kouros karakterinden dolayı soğuk havalar da kullanılabilir ayrıca illa tavsiye derseniz sıcak havalara uyacak chanel cologne sport,bulgari man extreme ve hermes orange verte consantree tavsiye edebilirim.

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba ben Size merak içerisinde favori üçlünüzün tamamını ve tüm zamanların en iyi 3 kokusunun üyelerini sorsam yanıtınız ne olurdu?

  YanıtlaSil
 10. merhaba..tüm zamanların en iyi kokusu 3 ten fazladır diğerlerine haksızlık olur
  benim kişisel beğenimde olan kokularda 3 ten fazla blogumu takip eden okuyucular bilirler ama fazla detaya girmezsek hermes in çoğu ünisex kokularını tutuyorum ayrıca bitince tekrar alma gereği duyduğum kokularım terre de hermes,cartier declaration essence,jpg le male,bulgari pour homme ve benetton cold.

  YanıtlaSil
 11. peki son sorum daha once hermes concantre d'orange verte ve bulgari pour homme için ilk ucumde demistiniz peki 3. hangisi simdiden Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 12. sorunuzun içinde ve benim cevabımda var.. terre de hermes

  YanıtlaSil
 13. Merabalar markanın bu parfümünü merak ettım almak istedim fakat satış yapan bır kaynak bulamadım acaba nerden teğmin edebilirim ?

  YanıtlaSil