7 Aralık 2012 Cuma

AVON İNFİNİTE MOMENTAvon İnfinite Moment him
Koku çıkış yılı:2012
Koku içeriği: bergamot,lavanta
Kakule
Ahşap ve amber

Kokumuz avon,un 2012 şubatında sevgililer günü için bayan ve erkek versiyonu olmak üzere  piyasaya sürdüğü  modern tatlımsı ,odunsu baharatlı olarak sınıflandırılan bir  parfümü

En başta şunu söyleyeyim avon,un full speed den sonra beğendiğim ikinci kokusu oldu bu. parfüm çok farklı, özel ve muhteşemmi?.. değil… ancak aşağıda yazacağım sebeblerden dolayı  Benim erkek parfümlerini pek beğenmediğim avon,un en kullanabilirliği olan sayılı birkaç kokusundan biri ..kokuya gelirsek..

Kokunun içeriği sade olmasına rağmen gayet uyuşmuş bir harman … açılışında
Yoğun alkollü tatlımsı buruk tonlar algılanıyor hissedilen bergamot ve çok hafif baharat notaları (özellikle içeriğinde belirtilen yumuşatılmış kakule.).  Ama bu baharat notaları sert ve vurucu değil bergamot ve tatlımsı notalarla yumuşatılmış elegant ve kadıfemsi tonlarda ..koku uzunca bir süre fazla değişim göstermeden bu notaların algılanmasıyla devam ediyor arada burnunuza hafif ekşimsi buruk bir ton,da geliyor bu aşama çok hoş.sade harmanlı kokuya az da olsa zenginlik katıyor.  kokuda sentetiklik hissedilmiyor ..orta notalarda da pek fazla değişim göstermeyen kokumuz kakule lavanta ve hafifleyen bergamot notalarıyla devam ediyor .. diplere doğru kurudukça hafif odunsu tonlar birazda amberin hissedilmesiyle sonlanıyor.
özetle..Bergamot + baharat,ahşap  fazla baskın olmasada ana karakterli şık bir havası olan, modern, genel beğeniye uyacak, sade harmanlı olmasına rağmen  gayet uyumlu, yapaylığın algılanmadığı bir koku
Parfümün bence tek olumsuz yanı çoğu avon parfümünde olduğu gibi zayıflığı ben kokuyu
Çok özel ve farklı bulmasamda  kullanıcısına ucuz bir koku kullanıyormuş hissiyatı vermemesi çoğu yerde hesaplı fiyatlara bulunabiliyor olmasından dolayı ısrarla olmasa da bu tarz kokuları seven 17-30 yaş aralığında ki parfüm severlere  sıcak günler dışında kullanmak üzere tavsiye ederim.
Kokunun fark edilirliği ve kalıcılığı ortalama altı oldu bende.

2 yorum: