2 Ağustos 2012 Perşembe

SARAH JESSİCA PARKER COVETSarah Jessica Parker Covet
Koku çıkış yılı:2007
Koku içeriği: çikolata tonları,limon,lavanta,baharat
Nane,hanımeli,müge,manolya,inci çiçeği
Kaşmir,tik ağacı, kehribar,misk,vetiver

Koku floral misk grubundan tatlı çiçeksi bir koku

Kokunun açılışında koyu tatlı floral notalar algılanıyor, orta notalarda belirtilen çiçek tonları yoğun kullanıldığından üst notadan itibaren her daim hissediliyor diğer yazan notalar ise destekleyici olarak kullanılmış yani koku baştan sona yoğun tatlı çiçek egemenliğinde..
Ama bu açılış çok hoş ..tatlı çiçeklere eklenmiş hafif çikolata ile harmanlanmış tatlımsı limon
İyi kombine edilmiş ve uyum sağlamış aslına bakılırsa bir parfüm için riskli bir harman
Yani çoğu parfüm sever bayanı memnun edelim diye tasarlanmış gibi çiçeksi,baharatlı,adunsu,ve amberimsi kokuları sevenleri ve bir yere kadar bunu başarmış gibi
Ancak üst notalardan sonra orta notalarda harmandaki zenginliği pek algılıyamıyorsunuz
Açılıştan kısa bir süre sonra baştaki tatlı yoğun çiçeksi tonlar yumuşamadan daha da tatlı yoğun bir şekilde devam ediyor bu aşamada çikolata ve çiçek karışımı gibi hissediliyor
Ayrıca ben kokunun her aşamasında derinden hafif ahşap tonlarınıda algıladım
Koku kurudukça dip notalara doğru hafifleyen çikolata çok hafif ahşap tonları,misk,kehribar ve yoğun koyu çiçek tonları ile son buluyor.. kokuda  vetiver baskın değil nerdeyse algılanmıyor ayrıca benim hem erkek hem bayan kokularında çok beğendiğim kokuya zenginlik ve derinlik katan genelde çok kaliteli pahalı,lüx kokularda rastlanan, arada esintide kullanıcısına kendini belli belirsiz derinden hissettiren buruk bir ton algılanıyorki bu çok hoş
 Özetlersek....Tatlı çiçekler + çikolata,ahşap ana ve baskın karakterli genel kalitesi ortalama olan koku güzelliği grubuna ve benzer tarzdaki kokulara göre fena olmayan harmanı nispeten uyumlu, kullanıcısına yapaylık hissettirmeyen çok özel ve muhteşem olmasa da hoş bir koku.. ayrıca parfümün şişe tasarımıda harika..
Yukarda bahsettiğim nedenlerden dolayı genel beğeniye uyacak çoğu yerde hesaplı fiyata bulunabiliyor olması edp formunda olması dolayısıyla, bu tarz tatlı koyu çiçeksi kokuları seven 25 yaş üstü iş kadınlarına serin havalarda kullanmak üzere ısrarla tavsiye ederim..
Yalnız ten seçen her tende aynı performansı göstermeyen kokunun fark edilirliği ortalama altı kalıcılığı ortalama civarı (tene yakın duran bir koku) 

3 yorum:

 1. sayın azzazil bloguma izin almadan reklam linki vermişsiniz
  o yüzden silindi önce bir sorsaydınız.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Bilgiler çok güzel teşekkür ederiz. Sizden almak istediğim 2 parfüm için değerlendirme yapmanızı rica edebilirmiyim lütfen?
  Teşekkür Ederim.

  http://www.markalisa.com/U1383,15,lolita-lempicka-edp-100-ml-bayan-parfumu-lolita-lempicka-lolita-lempicka.htm

  http://www.parfumya.com/urun/givenchy-vig-edp-75ml-bayan-parfumu.aspx

  YanıtlaSil
 3. bahsettiğiniz parfümleri ne yazık ki hiç denemedim ama tahminimce şekerli tatlı yoğun kokulardan

  YanıtlaSil