17 Ağustos 2011 Çarşamba

LACOSTE STYLE PLAY

 
Lacoste style in play (Red)
Koku çıkış yılı: 2004
Koku içeriği: yeşil elma, Sibirya çam
Yasemin,sedir ağacı
Paçuli,vetiver ve beyaz misk

Kokumuz aromatik odunsu olarak sınıflandırılan bir koku
Bu kokuyla ilgili kısa bir anı :  geçen yaz tatildeyken  arkadaşımın  kardeşinden güzel buruk hoş bir koku geliyordu hangi parfüm diye sorduğumda ‘ Ağbi bu lacoste red,in çakma parfümü dedi’ markasını hatırlamadığı doldurma parfüm satan bir yerden almış bende o zaman eğer çakması böyle kokuyorsa orjinali daha güzeldir diye düşünmüştüm ve kısmet bugünlereymiş 75ml.boyunu geçenlerde aldım ve hemen denemeye koyuldum….

Ama başta şunu söyleyeyim orjinali, çakmasından daha güzel kokmuyor hemen atlayıp çakmasını alayım diyede düşünmeyin çünkü çakma kokuları 1 lira,ya satsalar para verip almam sizede tavsiye etmem neden derseniz sentetiklik o kadar fazla,ki uzun yıllar kullanımda hassas bünyelerde  farenjit,alerjik rinit,ağız içi alerjileri gibi rahatsızlıklar baş gösterir benden söylemesi…
Neyse konuyu fazla dağıtmadan kokumuzu inceleyelim
Kokunun açılışında yoğun alkollü elma kokusu ve ahşap hissediliyor bu aşamada buram buram yapaylık algılanıyor hem de burun bükecek cinsten bu elma kokusuna derinden buruk erik tadında bir kokuda zayıf olarak destek veriyor ..koku orta notalara geçtiğinde çok fazla değişime uğramadan hafifleyen fakat hissedilen elma,yoğun sentetik odunsu tonlar ve hafifte acımsı çam kokusuyla ilerliyor ..kokunun orta notalarında ise içeriğinde belirtilen çiçeksi tonlar hissedilmiyor kokuda elma ve ahşap o kadar baskın ki tüm notaları bastırıyor..koku kurudukça çok hafiften belli belirsiz paçuli, vetiver ve sentetik misk kokusu hissediliyor ve  bu şekilde,de sonlanıyor…özetle..

Elma+ahşap baskın ve ana karakterli
Basit ve ucuz kokan kullanıcısına kalite hissiyatı vermeyen vasat bir koku.. ten seçen koku her tende farklı algılanıyor bu,da notaların dengesizliği ve iyi karışmamış olmasından açıkçası bazı yorumlara istinaden daha başarılı olacağını umduğum ama beni hayal kırıklığına uğratan basit sıradan sentetik bir lacoste kokusu .bu tarz kokularda fiyatını da hesaba katınca daha başarılı  alternatifleri olduğundan pek tavsiye edemiyorum.
Kokunun fark edilirliği ortalama iken kalıcılık ortalama üstü oldu bende..
16-27 yaş arası arkadaşlara yönelik her mevsime uygun bir koku.

1 yorum:

  1. ağzı bozuk parfümün p sinden anlamayan hayatını dolum parfümle geçirmiş densizin biri argo kullanarak, hem ferah demişsin hemde her mevsime uygun demişsin ......! demiş..ama yazımı özümseyerek anlamaya çalışarak okumadığı anlaşılıyor da......k ....her ferah parfüm illa yazın kullanılacak diye bir şey yok içerik nota meselesi genel olarak bu kokuda ferah notalarından dolayı iyi ayarlanan dozajlamayla ılık havalarda, acımtrak ahşap notalardan dolayıda soğuk havalarda kullanıma uygun bir kokudur.. sen ister yazın ister kışın kullan

    YanıtlaSil