1 Mart 2011 Salı

FCUK HER

Fcuk Her
Koku çıkış yılı: 2003
Koku içeriği:Madagaskar sandal ağacı,bergamot, inci çiçeği
menekşe,yasemin,bir tür susam,şakayık
Sedir,amber ve vanilya

Fcuk markası açılımı(french connection United kingdom) aslen bir tekstil markası İngiliz Fransız ortaklı,Avrupa,da ve  özellikle amerikada çok tutulan bir genç giyim markası ülkemizde de  Bağdat caddesinde (Erenköy) bir mağazaları var ürünleri kaliteli hatta benimde birkaç t shirt,üm var.
Nerdenmi biliyorum ? (bir arkadaşım fcuk Türkiye,de çalışıyor)  kokuları pek tekstil ürünleri kadar başarılı olmasada genç hedef kitlesinin beğenebileceği tarzda..neyse biz konumuza dönersek ...
Kokumuz çiçeksi oryantal olarak sınıflandırılmış
Kokunun açılışı hoş tatlımsı çiçeklerle açılıyor bu çiçeksi açılışa nefis sandal ağacı eşlik ediyor bergamot haricinde içeriğinde yazan üst ve orta notalardaki çiçek tonları kendini hissettiriyor kokunun açılışı günümüzün  modern çiçeksi kokuları tarzında
Koku uzunca bir süre bu çiçek tonlarıyla devam ediyor bu arada fark edilirliği bayağı yüksek
Ben buradayım dedirtiyor orta notalara geçiş yaparken alttan ve derinden sedir ve amber hissediliyor kokunun açılışı bana cerutti 1881 women,ı hatırlattı çok benziyor ama fcuk,da çiçekler çok daha fazla baskın olarak hissediliyor  daha yumuşak daha az tatlı  ama koku benzerlikler taşıyor özellikle ilk notalar..bu lezzetli çiçek açılışını algılarken hafifte sentetiklik hissediliyor koku kurudukça çiçekler hafifliyor ama baskın karakter olarak sürekli kendini hissettiriyor ve hafiflemiş çiçek ve hafif sedir amber karışımı ile sonlanıyor ..
Özetle... muhteşem bir koku olmasada genç bayanlar fiyatınında hesaplı olmasını göz önüne alarak (dışarıda doldurma koku yada watsons gibi mağazalardan ucuz dandik koku almak yerine) deneyebilirler  çiçeksi kokuları seven ,18-30 yaş aralığına uyacağını düşündüğüm  basit gündelik fısır fısır  kullanılabilecek bir koku çok aşırı soğuk havalar dışında her mevsime uyabilecek bir koku..
Kokuda fark edilirlilik ilk 15 dakika yüksek sonrasında ortalama, kalıcılık ortalama altı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder